رستوریشن های دندانی چیستند؟

رستوریشن های دندانی چیستند؟

رستوریشن های دندانی شامل روکش ها ،بریج ها،ونیر هایا لامینیت هاو اباتمنت ها هستند. آنها جهت بازسازی دندانها ی موجود ،جایگزینی دندانهای از دست رفته یا بازسازی ایمپلنتهای دندانی بکار می روند .

یک روکش یک پوشش شبه دندانی است که برروی یک دندان یا یک ایمپلنت قرارداده می شود.

یک بریج شامل ۲یا چند روکش متصل بهم جهت جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته می باشد.

ونیر یا لامینیت ها یک لایه نازک از چینی بوده که به سطح قدامی دندان متصل می شوند تا سطح دندان را بهبود ببخشند .

یک اباتمنت یک قطعه کوچک است که به بالاترین قسمت یک ایمپلنت متصل شده وبه عنوان یک فونداسیون برای روکش بعدی عمل می کند .

چه قدر زمان می برد تا من بتوانم بازسازی لبخند داشته باشم ؟

بستگی به این دارد که شما به چه روشی نیاز دارید. این ممکن است از حداقل یک ساعت (سفید کردن ) تا ۱الی۲هفته برای ونیر پرسلنی وروکش به طول بینجامد . هر مورد متفاوت است وبرای تخمین زمان موردنیاز احتیاج به یک ارزیابی کامل وجود دارد .

چه ایراداتی را می‌توان با کمک ونیر برطرف کرد؟
• لکه‌ها و زردی دندان‌ها می‌توانند باعث ظاهر بد لبخند شما شوند. گرچه استفاده از روش‌های سفید کردن دندان‌ها می‌تواند لکه‌ها را از بین ببرد، اما برخی از تغییر رنگ‌ها را نمی‌توان با سفید کردن برطرف کرد. ونیر می‌تواند در بهبود ظاهر دندان‌های دارای لکه مفید باشد.
• ترک و شکستگی دندان‌ها نیز از ایرادهایی هستند که ظاهر لبخند شما تحت تأثیر قرار داده و علاوه بر آن احتمال بروز پوسیدگی را نیز افزایش می‌دهند. ونیر می‌تواند ظاهر دندان‌های شکسته یا دارای ترک را بهبود دهد و از آن‌ها در مقابل آسیب بیشتر محافظت کند.
• اگر انحراف و فاصله‌ی بین دندان خیلی شدید نباشد می‌توان آنها را با کمک ونیر مخفی کرد. ونیر قادر است ظاهر دندان‌ها را به گونه‌ای تغییر دهد که فاصله‌ای بین آن‌ها دیده نشود.
• شکل نامتعارف دندان‌ها از دیگر مشکلاتی است که ونیر در ترمیم آن به شما کمک خواهد کرد. ونیر می‌تواند شکل دندان‌های شما را یک‌دست ساخته و از این جهت به زیبایی و جذابیت لبخند شما کمک کند.

عمل سفید کردن دندان‌ها چه مدت به طول می‌انجامد؟
معمولاً کل فرآیند درمان ظرف سه الی چهار هفته انجام می‌شود. در ابتدا لازم خواهد بود که فرد دو تا سه مرتبه توسط دندانپزشک ویزیت شود. دندان‌پزشک یک محافظ مخصوص برای دهان فرد خواهد ساخت. با شروع درمان توسط دندانپزشک لازم است که فرد درمان را در منزل ادامه دهد. این بدان معناست که باید از مواد سفید کننده  طی دو الی چهار هفته هر بار سی دقیقه الی یک ساعت به طور منظم استفاده شود.
البته محصولات جدیدی وجود دارند که می‌توانند برای 8 ساعت بر روی دندان‌ها قرار گیرند. به این ترتیب می‌توان طی یک هفته به نتایج رضایت‌بخشی رسید.
آیا روش‌های دیگری هم وجود دارند؟
سفید کردن دندان به کمک لیزر یکی از روش‌های جدیدتر است. در این عمل از یک قطعه لاستیکی برای محافظت لثه استفاده شده و دندان‌ها به مواد سفید کننده آغشته می‌شوند. سپس نور یا لیزر بر دندان‌ها تابیده می‌شود تا مواد شیمیایی را فعال کند. نور باعث افزایش سرعت واکنش مواد سفید کننده شده و عمل سفید کردن دندان‌ها سریع‌تر انجام خواهد گرفت.
نتایج محصولات سفید کننده‌ی خانگی چگونه است؟
محصولات خانگی متنوعی وجود دارند و کارایی آنها به مقدار ماده‌ی سفید کننده‌ی مورد استفاده بستگی دارد.
گرچه محصولات خانگی سفید کردن دندان‌ها ارزان‌تر هستند، اما نظارت دقیقی بر ایمنی آن‌ها وجود نداشته و این محصولات معمولاً خاصیت اسیدی بیشتری دارند. بنابراین این احتمال وجود دارد که این محصولات به لثه و دندان‌ها آسیب برسانند. از آنجاییکه سفید کردن دندان‌ها فرآیند پیچیده‌ای است توصیه می‌شود قبل از شروع هر نوع درمان با دندان‌پزشک خود مشورت کنید.
آیا می‌توان فقط دندانی را که ریشه‌ی آن پر شده است، سفید کرد؟
بله. بعضی اوقات رنگ دندانی که مرده است و ریشه‌ی آن پر شده تغییر می‌کند. اگر دندان عصب کشی شده باشد، احتمالاً قسمتی که حاوی عصب است دوباره باز خواهد شد و مواد سفید کننده در درون دندان قرار خواهند گرفت.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.